ARANYOS, ÉRMES HÉTVÉGE

A Csuha Antal Baptista Általános Iskola sakkozói ismét mozgalmas hétvégén vannak túl.

TOVÁBBI KÉPEK A SAKKVERSENYEKRŐL IDE KATTINTVA!

Szombaton Budapesten a Budavári Kupán vettek részt, amelyen 150 versenyző vett részt (és tavaly is szépen szerepeltek ott a nagyhalászi iskola tanítványai, lásd erről cikkünket ITT). A tornát megtisztelte jelenlétével Polgár Judit (a képen középen, sapkában) női sakkvilágbajnok, és ez hatalmas élményt jelentett a gyerekeknek. A verseny során beszélgettek és fotózkodtak Judittal, aki igen szívesen tett eleget a gyerekek kéréseinek.

Iskolánk 16 tanulóval vett részt a budapesti versenyen, amelynek szervezője Révész Máriusz országgyűlési képviselő volt. A tornán ismét sikerült jó eredményeket elérni.

1. helyezést ért el Orosz Eszter, aki a legtöbb pontot érte el kategóriájában, így a sakkirályi címet is elhódította
3. helyezést ért el Nagy Fanni és Szabó Luca.

Másnap, vasárnap Tokajban a Tokaj-kupán vettünk részt, amelyen iskolánk 27 fővel szerepelt. A tornára ismét nagy létszámban érkeztek a versenyzők, hiszen 160-an vettek részt rajta. A sakkozóink most sem vallottak szégyent, hiszen nagyon jó eredményeket értek el. A versenyt korosztályonként hirdették meg, és a következő eredmények születtek:

Óvodás korosztály: 2. lett Orosz Zoltán
U8-as korosztály: 2. lett Szabó Maja
U12-es korosztály: 3. lett Nagy Dorina
U14-es korosztály: 2. lett Orosz Eszter, 4. lett Kelemen Réka és Pinke Martin
U15-ös korosztály: 4. lett Csombók Panna.