ARANYESŐ A CSUHÁBAN - SAKKAL ÉS SZAKÉRTELEMMEL

Az elmúlt hetekben több olyan versenyt rendeztek, ahonnan a nagyhalászi Csuha Antal Baptista Általános Iskola tanulói fényesen csillogó érmekkel tértek haza.


Iskolánkban nagy hagyományokra tekint vissza a sakk. A 2013-2014-es tanévben új lendületet kapott a népszerű játék oktatása, hiszen első osztálytól felmenő rendszerben órarendi keretek között ismerkednek tanulóink a fekete-fehér tábla rejtelmeivel, Kormány László tanár úr irányításával. A nagyobbakkal pedig heti két alkalommal Dr. Gunyecz Zoltán sakk nagymester foglalkozik. A kitartó munka meghozta gyümölcsét, hiszen az éremesővel záródó százhalombattai, budapesti, tokaji versenyek után eddigi legsikeresebb megyei diákolimpiai szereplést tudhatjuk magunk mögött.

Egyéniben tizenhét induló versenyzőnk közül kilencen szereztek érmet, ebből hárman bajnoki címmel tértek haza Orosz Eszter, Nagy Dorina, Kormány Szabolcs révén. Hasonlóan sikeres volt csapataink február 22-i szereplése, ahol két –Orosz Eszter, Nagy Fanni, Nagy Bernadett Éva ill. Szabó Luca, Nagy Dorina, Bor Boglárka összeállítású - lánycsapatunk aranyérmet; egy fiú csapatunk – Piszku Marcell, Kató Máté, Kormány Gábor, Kormány Kristóf, Csatlós Marcell részvételével –bronzérmet szerzett. Bajnokaink a később megrendezésre kerülő országos döntőben korosztályukban megyénket képviselik majd.

Új sportágként egy éve veszünk részt tollaslabdaversenyeken. A gyermekek örömmel kapcsolódtak be a helyi és területi versenyek küzdelmeibe. A Veress Károly tanár úr vezetésével készülő csapat tagjai a közelmúltban területi döntőn vettek részt, ahonnan Földi Fanni bejutott a Győrben megrendezésre kerülő országos döntőbe.

Nagyon büszkék vagyunk az elért eredményekre, a további szerepléshez sok sikert kívánunk!

                                                                                                 Ujhelyiné Magyari Zsuzsanna
igazgatóhelyettes
Csuha Antal Baptista Általános IskolaVÁROSREHABILITÁCIÓ

Közel 400 millió forintos pályázatot nyert városunk, sok minden épülhet Nagyhalászban.


GALÉRIÁK

további képgalériák
Október 23.

A koszorúzás képei

Cinkeavató

Beavatták a felsősöket az iskolában

Csibeavató

Az elsős iskolások próbatételei

Az idősek köszöntése

A művelődési házban